|
Изключителен успех на две от грациите на Балетна школа "Адажио" към ОДК-Ямбол! |
|
|
Забележително представяне на ученик от ОДК-Ямбол! От няколко години Даниел е участник в клуб "Дигитални науки" и изработва впечатляващи презентации, в които отправя посланията и разбиранията си по различни теми от живота. |
|
Още една усмивка грейна на детско лице. Поводът е Третото място от Националния конкурс "Свети Трифон Зарезан"- Сунгурларе, завоювано от Мариана Алексиева от школа "Седмоцвет". |
|
Най-младият състав на Общински детски комплекс, Балетна школа "Адажио" отново ни зарадва! |
|
Големи награди за малките певици от ФГ "Зорница" при ОДК-Ямбол! |
|
|
Поздравления за Мариана Стоянова от Школата по пиано за постигнатото отличие на Конкурс „E- FEST“ – гр. Перник. Мариана зае Трето място в категория инструменталисти. Пожелаваме и още много музикални успехи! |
|
|
Успешно представяне на Сиана Ангелова от Школата по пиано и Първо място за красивото й изпълнение в категория инструменталисти на Фестивал „E-FEST“, гр. Перник. Талантливата Сиана получи грамота и медал, а вълнението и радостта от постигнатото продължават! |
|
|
С радост споделяме участието на Алис Донева от Школата по пиано на Пети Рождественски фестивал „Изкуство под елхата“ гр. Варна, състоял се на 25.12.2025 г., в онлайн формат. За своето изпълнение Алис получи сертификат, медал и много подаръци! |
|
|
Когато талантът срещне професионализма се ражда вдъхновение... |
|
|
|
|
Отличени инструменталисти от Школа по пиано при ОДК-Ямбол на Международен фестивал „Българска душа на Святата земя“ гр. Бат Ям, Израел, десето онлайн издание. Трето място зае Пламен Делев, а с Поощрителна награда е Дойчо Дойчев. Поздравления за талантливите пианисти и щастливо лято! |
|
|
|
|
ХII Международен конкурс „Звукът на времето“ гр. Велико Търново е част от Културния календар на Министерство на културата. Председател на журиращата комисия е Проф. Д-р Б. Танева. На тазгодишното издание на конкурса в раздел инструменталисти, номинация пиано, талантливата Алис Донева от Школа по пиано при ОДК-Ямбол зае Трето място с изпълненията си. Поздравления за младата пианистка и весело лято! |
|
|
Награди за Студиото за народни танци от Фолклорния фестивал "Славееви нощи" - град Айтос: |
|
|
Още една награда за ОДК-Ямбол. |
|
|
Успешно представяне на Деница Георгиева от Школа по пиано при ОДК-Ямбол на Международен виртуален конкурс „Аз уча музика“ 2025, гр. Варна. В категория пиано Деница зае трето място. Поздравления за талантливата пианистка и весело лято! |
|
Отново повод за гордост за ОДК-Ямбол. |
|
|
Нови попълнения в колекциите от награди на фолклорните формации от ОДК-Ямбол. |
|
|
|
|
Фолклорна група "Зорница" при ОДК-Ямбол завоюва първо място на традиционния конкурс-надпяване "С песните на Вълкана Стоянова" - град Стралджа. Честита награда на гласовитите певици и техния ръководител Нанка Колева! |
|
|
Пораснали с една година, момичетата и момчетата от малката и голяма група на Театрално училище "Палечко" отново участваха в ученическия театрален фестивал "Този свят е и мой" на читалище "Съгласие". |
|
|
|
|
|
Поздравления за наградените момичета от Студиото за поп пеене "INSPIRITY" при ОДК! Впечатляващо беше участието им в Ученическия фестивал "Песните на Европа"! |
|
|
|
|
Дъжд от награди за фолклорните ни формации в Осмия фолклорен фестивал - надиграване и надпяване „Веселие в Елена“ 2025. |
||
|
В престижния ученически фестивал "Театрални искри"- Казанлък, ОДК и Театрално училище "Палечко" спечелиха една радваща всички ни награда. "Изгряваща звезда" за Калоян Христов, присъдена му за ролята на Яворов в спектакъла "Яворов-въображения". Честито, мили Коко!!! Аплодисменти за момичетата и момчетата от Театрално училище "Палечко"! Вдъхновение за всеки от театралните ви дни! |
|
|
Честити награди на талантливите деца от Вокална група "Усмивки" от ОДК-Ямбол от 14-тия Международен арт конкурс "Абанико" София 2025! За своето изпълнение на италианска песен очарователните момичетата получиха втора награда. |
|
С пореден приз беше удостоена София Касабова от Школа "Седмоцвет" при ОДК-Ямбол. Тя завоюва Първо място в XXII-рия Национален конкурс "Св. Трифон Зарезан", гр. Сунгурларе. Пожелаваме още много успехи на малките художници и приложници! Продължавайте да творите и да създавате красота! Поздравления и за ръководителя на школа "Седмоцвет" - г-жа Ангелина Косинкова! |
|
|
На Сливенска сцена... |